King of Tokyo: Origins. Potwory w Tokio w mniejszej wersji

King of Tokyo Origins okładka gry

W przyszłym roku Iello wyda mniejszą wersję jednego ze swoich największych hitów. Gra King of Tokyo: Origins ma mieć lepszą cenę i kilka nowych elementów.

Dla wielu graczy Potwory w Tokio były jedną z pierwszych poznanych gier. Wydane w 2011 roku przez Iello Potwory w Tokio doczekały się także polskiej edycji od wydawnictwa Egmont, a obecnie od Portal Games. W 2014 roku zdobyły tytuł Gry Roku.

King of Tokyo: Origins

King of Tokyo: Origins to samodzielna gra z serii, która ma być bardziej przyjazna dla początkujących oraz dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Zawartość pudełka będzie mniejsza niż oryginału, a tym samym gra zostanie wydana w niższej cenie.

W środku znajdziemy tylko cztery potwory zamiast sześciu, więc pudełkowa liczba graczy została ograniczona. Jednakże będą to całkowicie nowe potwory: Gigarex, Iron back, Cosmic Joe i Mechamster. W talii kart mocy znajdą się zarówno zupełnie nowe, jak i znane już wcześniej karty.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Dodruki Lucrum Games: seria Brzdęk!, Wojownicy Podziemi i Pingwin na lodzie

Zasady rozgrywki nie zmienią się: aby wygrać trzeba zdobyć 20 punktów lub być jedynym potworem, który przeżyje. W swojej turze rzucamy sześcioma kośćmi i mamy możliwość dwukrotnego przerzutu wybranych kostek. Na ściankach znajdują się punkty (1,2,3), energia potrzebna do kupowania nowych kart, leczenie oraz atak. Kierunek ataku jest zależy od naszego położenia: jeśli jesteśmy w Tokio zadajemy cios wszystkim potworom poza miastem, jeśli sami jesteśmy poza Tokio, atakujemy tego potwora, który okupuje miasto.

Gra w wersji angielskiej ma się ukazać w 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *