Reavers of Midgard: The Card Game. Nowa gra w świecie Midgard do wsparcia na Kickstarterze

Lubicie gry w klimatach Wikingów, a w szczególności te osadzone w świecie Midgard? Na platformie Kickstarter ruszyła kampania gry od wydawnictwa Grey Fox Games z tego uniwersum.
 
Na platformie Kickstarter ruszyła kampania nowego tytułu wydawnictwa Grey Fox Game. A konkretnie dwóch tytułów. Jeden z nich to Clans of Midgard, drugi – trochę bardziej rozbudowany to Reavers of Midgard: The Card Game.

Reavers of Midgard: The Card Game. Opis

To gra karciana, ale nieco bardziej rozbudowana od tytułu Clans of Mingard. Podczas rozgrywki każdy z graczy otrzyma identyczną talię kart, na których znajdować się będą różne miejsca – cele podróży Wikingów. Na początku rundy, w każdym z tych miejsc, umieszczane będą cenne łupy. Następnie każdy z graczy w ukryciu wybiera kartę z miejscem, do którego chce się udać aby je zdobyć. Po wybraniu kart i jednoczesnym ujawnieniu ich, należy sprawdzić czy do wybranego celu udał się jeden czy więcej Lordów Wikingów. Jeżeli jesteś tam sam – zdobyłeś wszystkie łupy. Jeżeli jednak doszło do spotkania z innymi graczami, musicie podjąć negocjacje i sprawiedliwie podzielić zdobycze. Jak nie uda się Wam dojść do porozumienia – łupy pozostaną na miejscu, a Wy poniesiecie konsekwencje.
Na koniec gry sumujecie punkty z zebranych łupów, a ten kto zdobędzie ich najwięcej – zostanie koronowany na Jarla Wikingów!
 
Liczba graczy: 2-6
Czas rozgrywki: 30-60 min.
Wiek: 12+
Strona na BGG

Clans of Midgard. Wykreśl sobie zwycięstwo

W trakcie rozgrywki będziecie draftować karty, czyli wybierać jedną z ręki, a pozostałe przekazywać osobie po swojej lewej stronie. Po jednoczesnym odsłonięciu wybranych kart wykonacie z nich akcje na swoim arkuszu gry. W ten sposób zbierać będziecie runy, pływać drakkarami, pokonywać potwory, wystawiać Wikingów. Będziecie także porównywać ich liczbę na różnych obszarach, tocząc w ten sposób bitwy i zdobywać punkty.
 
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 30-45 min.
Wiek: 10+
Strona na BGG
 
Obie gry możecie wesprzeć TUTAJ
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *