Paszczaki 2: Akrobaci. Druga część serii zapowiedziana przez Naszą Księgarnię

Paszczaki 2: Akrobaci - okładka gry
Pamiętacie urocze Paszczaki wydane przez Naszą Księgarnię? Nadchodzi druga część tej gry – Paszczaki 2: Akrobaci. Przygotujcie się na udział w akrobatycznych zawodach.
 
Paszczaki 2 – Akrobaci to niezależna gra podstawowa. Ma ona zupełnie inne zasady niż pierwsza odsłona, czyli Paszczaki. Gra karciana z charakterem

Paszczaki 2: Akrobaci. Zasady

Paszczaki 2: Akrobaci - karty

Autorem tej części jest Reiner Knizia, twórca wielu rodzinnych gier, które są chętnie wydawane na polskim rynku. W pierwotnym wydaniu gra opowiadała o imprezie przygotowywanej przez pingwiny. Gracze tworzyli piramidę złożoną z tych zwierząt, starając się zejść z ręki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Ale Kocioł! Kto zaopiekuje się domem Czarownicy podczas jej nieobecności?

W nowej odsłonie mechanika nie zmieniła się. Polski wydawca postanowił jedynie nawiązać do uroczych stworków, których gracze mogli już wcześniej kojarzyć. W Paszczakach 2 poprzez dokładanie kart tworzymy piramidę z paszczaków. W zawodach bierze udział 5 grup: paszczoklauni, paszczoksiężniczki, paszczosadowniczki, paszczorockmani i paszczo-Meksykanie.

Każdy z nich chce być jak najwyżej – najlepiej na szczycie piramidy. Należy w przemyślany sposób dokładać odpowiednie paszczaki do piramidy, aby nie dać się zablokować. Wygra gracz, który dołoży wszystkie swoje karty.

Zdobyte nagrody:
Najlepsza Gra Roku – Japonia, 2015
Najlepsza Gra Roku, nominacja – Niemcy, 2008
Najlepsza Gra Dla Dzieci, nominacja – Golden Geek, USA, 2008
Najlepsza Gra Roku, rekomendacja – Niemcy, 2008

Premiera zaplanowana jest na 11 października 2023 r.

Na stronie wydawcy została umieszczona instrukcja do gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *