Gra Hamlet – hit Kickstartera ukaże się po polsku jako Wioska. Zapowiedzi Galakty [ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA]

Pudełko gry Wioska - polskiej edycji gry Hamlet

Rynek gier planszowych tak się u nas rozwinął, że możemy niemal w ciemno zakładać, że planszówka popularna na Zachodzie prędzej czy później ukaże się w Polsce. Nie inaczej jest z grą Hamlet: The Village Building Game od Mighty Boards, która w języku polskim zostanie wydana przez wydawnictwo Galakta jako Wioska.


Warto wiedzieć…
Ten artykuł jest częścią serii publikacji poświęconych zapowiedziom wydawniczym na 2023 r. wydawnictwa Galakta. Będziemy poznawać je stopniowo – kolejne tytuły będą ogłaszane od poniedziałku (6.02) do piątku – kilka razy dziennie. Te już ogłoszono:


Gra Hamlet czyli Wioska

Oryginalny tytuł w pierwszym momencie nasuwa skojarzenie z bohaterem Szekspira, w tym wypadku jest to jednak błędny trop. W języku angielskim słowo hamlet oznacza wioskę lub małe miasteczko bez kościoła. W języku polskim nie ma idealnego odpowiednika, więc stanęło na Wiosce. Nadal jednak jest to wioska bez kościoła, ponieważ ten musimy dopiero wspólnie wznieść.

Gra spotkała się z dużym zainteresowaniem na Kickstarterze, osiągając prawie 10 tys. wspierających. Zajęła również wysokie miejsce wśród najgorętszych tytułów ubiegłorocznych międzynarodowych targów w Essen. Prace nad wersją polską wydawnictwo Galakta rozpoczęła jakiś czas temu. Pliki do Wioski zostały już przetłumaczone i zaakceptowane, co oznacza, że wkrótce rozpocznie się produkcja.

  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas gry: 60-90 minut
  • Wiek: 10+

Wioska – na czym polega rozgrywka?

Wioska (gra Hamlet) to gra kafelkowa, w której gracze starają się jak najmocniej rozwinąć swoją osadę. W tym celu wznoszą nowe budowle, z których każdy gracz będzie mógł korzystać. Przy rozbudowie pomagają mieszkańcy, chętnie wykonujący prace w dostępnych budowlach. Ważnym elementem są również osły, które dostarczają surowce nawet na najodleglejsze kafelki.

Dzięki powiększaniu wioski gracze otrzymują możliwość wytwarzania surowców, przetwarzania ich, zdobywania złota i przede wszystkim realizowania dostaw. Jest to potrzebne, aby finalnie wspólnie wybudować centralny punkt – kościół.

Ciekawą odmianą w stosunku do większości gier kafelkowych są… same kafelki. Mają one nieregularne kształty oparte na sześciokątach, rombach i trójkątach połączonych w różnych konfiguracjach. Dzięki temu nie tworzą one stałej, z góry ustalonej siatki, a budowana wspólnie wioska za każdym razem będzie wyglądać inaczej.

Wioska (Hamlet) - zawartość pudełka

Image 6 of 11

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ…

Northgard: Niezbadane Ziemie. Wysyłka gry ruszyła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *