Znak Starszych Bogów i sporo innych ciekawostek od Galakty wjechało do sklepów

Znak Starszych Bogów

Do sklepów wjechały świeżutkie premiery i dodruki gier z portfolio Galakty. Już od teraz możecie zakupić: HwA: Szkarłatne klucze – rozszerzenie kampanijne, EH: Góry Szaleństwa, Znak Starszych Bogów oraz matę do WoPa

Co nowego od wydawnictwa Galakta

Wielu graczy z niecierpliwością czeka na informację o pojawieniu się gier, rozszerzeń i akcesoriów z wydawnictwa Galakta. Tym razem jest to aż 4 produkty:

  • Mata do Wojny o Pierścień.
  • Horror w Arkham LCG: Szkarłatne klucze – rozszerzenie kampanijne
  • Eldritch Horror: Góry szaleństwa (dodruk)
  • Znak Starszych Bogów (dodruk)

Z nowości niewątpliwie mocno wyczekiwana była Mata do Wojny o Pierścień, czyli epickiej gry w uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena a przeniesionym na planszę przez Roberto Di Meglio, Marco Maggi i Francesco Nepitello. Mapa o wymiarach 128 x 88 cm nadrukowana jest na neoprenie. Taka wielkość pozwala na bardziej swobodne rozmieszczanie oddziałów, dzięki czemu gra staje się bardziej przejrzysta.

Kolejny produkt to rozszerzenie kampanijne Horroru w Arkham: Szkarłatne klucze. Ponownie badacze wyruszą na niebezpieczna misję, w czasie której zwiedzą rozmaite zakątki globu. Rozszerzenie oferuje aż 10 scenariuszy o wysokiej trudności! Waszym zadaniem będzie w trakcie rozgrywki odnalezienie złowrogich Kluczy zanim zrobi to tajemnicza i groźna Czerwona Koteria. Jest też inne rozwiązanie – możecie wkupić się w łaski Czerwonej Koterii, by powstrzymać czające się w cieniu większe zło. Decyzja, którą ścieżkę do zwycięstwa wybrać, będzie należała do Was!

Wraca Znak Starszych Bogów

Pierwszy tytuł, który powrócił na półki sklepowe to Znak Starszych Bogów, czyli gra która długo nie była obecna w sprzedaży. Jest to gra kooperacyjna, w której od 1 do 8 graczy wcieli się w role Badaczy walczących z jednym z Przedwiecznych. Odwaga i umiejętności Badaczy zostaną nagrodzone, a najcenniejszą zdobyczą będzie Znak Starszych Bogów. To właśnie on posłuży do uwięzienia Przedwiecznego i ostatecznego wygrania gry. Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ z każdym wybiciem północy Przedwieczny jest o krok bliżej do przebudzenia się. Badacze muszą pospieszyć się z jego uwięzieniem zanim Przedwieczny wkroczy do naszego świata, a ludzkość będzie zgubiona!

Góry szaleństwa, to jeden z najciekawszych dodatków do gry Eldritch Horror. Rozszerzenie wprowadza dodatkową planszę Antarktydy, surowej krainy, na której znajdziecie pełno tajemnic i ukrytych niebezpieczeństw. W pudełku znajdziecie ośmiu nowych badaczy oraz nowych Towarzyszy, którzy pomogą Wam odkryć prawdziwą przyczynę tajemniczych wydarzeń nękających świat. Zanim jednak rozwiążecie zagadkę, w trakcie swojej podróży natraficie na wiele przydatn  ych przedmiotów i magicznych zaklęć, ale i paskudnych stanów oraz przerażających spotkań, czyhających w Górach Szaleństwa.

 

[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”904″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *