NewsCon, rozwój wideo i mnóstwo przybitych piątek. Planszowe Newsy: podsumowanie 2022

Planszowe newsy w 2022 r.

2022 był dla nas rokiem wyzwań, ale też niesamowitej satysfakcji z tego, co robimy. Postanowiliśmy więc krótko go podsumować.

Planszowe Newsy. Jaki był dla nas 2022 rok?

Aż trudno uwierzyć, że minął właśnie piąty rok działalności Planszowych Newsów. W tym czasie z małego profilu na Facebooku urośliśmy całkiem solidnie, bo aktualnie lubi nas ponad 23 tys. osób. Rozwijamy siebie, nasz profil, redakcję, obecni jesteśmy już nie tylko na FB… Naprawdę mnóstwo się dzieje, przeczytajcie!

  • Na dobre zadomowiliśmy się na YouTube, nadal ucząc się tego medium. Udało się przekroczyć liczbę 3 tys. subów i rozwinąć dotychczasowe formaty. Niesamowicie cieszymy się z Waszej aktywności przy wtorkowych wywiadach z wydawcami i osobami związanymi ze światem planszówek oraz z atmosfery, która stworzyła się podczas czwartkowych live’ów. Z nowości: pojawiły się u nas wideoinstrukcje i materiały z cyklu „W roli głównej” z krótszym omówieniem gier. Dziękujemy za każde pozytywne słowo i uwagi; chcemy te materiały rozwijać, żeby były Wam pomocne. Nie możemy również zapomnieć o tym, co działo się podczas aukcji charytatywnych dla Ukrainy – dzięki Waszemu wsparciu i wielkiemu sercu udało się zrobić wspólnie coś dobrego!

  • Kolejną niesamowitą dla nas rzeczą, która wydarzyła się w 2022 roku był NewsCon – pierwszy zlot fanów Planszowych Newsów. Myśleliśmy o tym od dawna i w końcu się udało. Emocji, jakie towarzyszyły nam przy organizacji i później przez 3 dni konwentu nie da się opisać słowami. To była (nie taka) Mała Epicka Impreza!
  • W ciągu roku mogliście nas spotkać również na kilku eventach: od Portalconu, przez Pyrkon, Planszówki w Spodku i na AleGramy kończąc. Poznanie Was na żywo, chwila rozmowy, przybicie piątki – to zawsze jest dla nas ogromna radość.
  • Kolejny raz z rzędu dzięki Wam znaleźliśmy się na podium plebiscytu Planszowego Gram Prix (2. miejsce w kategorii Social Media dla profilu Planszowe Newsy) – to duże wyróżnienie i jednocześnie motywacja do tego, aby dalej działać, wiedząc, że mamy dla kogo.

Ogromnie dziękujemy Wam – Czytelnikom za bycie z nami, komentowanie i za każdą reakcję; za tworzenie fajnej społeczności, która potrafi kulturalnie dyskutować i sobie pomagać. Wydawcom – za zaufanie przy przekazywaniu newsów i za to, że mamy co dzięki Wam robić. Wszystkim Gościom, którzy pojawili się podczas audycji na YT – za poświęcony czas i opowiadanie o naszym wspaniałym hobby.

Co przyniesie 2023 rok? Możemy Wam już zdradzić, że szykuje się kilka zmian i niespodzianek. To, co się jednak nie zmieni, to codzienne porcje planszowych newsów i nasza pozytywna energia.

Redakcja Planszowych Newsów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *