7 Wonders: Edifice. Nowy dodatek do 7 Cudów Świata nadchodzi!

Pudełko dodatku 7 Wonders: Edifice oraz jego zawartość.

Popularna seria 7 Cudów Świata niebawem zostanie wzbogacona o kolejny dodatek. 7 Wonders: Edifice ma się ukazać w lutym.

Edifice – dwa nowe cuda do 7 Cudów Świata

7 Wonders: Edifice wprowadzi do gry dwa nowe cuda: Ziggurat w Ur oraz  Wielki Port w Kartaginie, a także oraz nowy rodzaj kart – Budynki, których wzniesienie będzie wymagało współpracy między graczami. Ponadto w pudełku znajdą się 24 figurki Uczestnictwa w Projektach, a także dodatkowe Żetony Konfliktu,

Długu oraz monety i nowy notes punktacji. Na razie nie ujawniono szczegółów dotyczących mechaniki gry, ale wśród graczy pojawiają się skojarzenia z modułem Wielkie Projekty z dodatku Babel, więc być może mamy do czynienia z poprawioną wersją najbardziej krytykowanego dotychczas rozszerzenia do tej gry.

Graficznie dodatek będzie spójny z nową edycją gry (z 2020 roku), ale wedle zapewnień wydawcy będzie grywalny również w połączeniu ze starszym wydaniem.

7 Cudów Świata to gra-legenda

7 Cudów Świata to popularna na całym świecie gra rodzinna o rozwoju cywilizacji, wydawana w Polsce przez wydawnictwo Rebel. Do tej pory do gry zostały wydane dodatki Liderzy, Miasta i Armada oraz liczne karty promocyjne, a w starszym wydaniu ukazał się również dodatek Babel. Polska edycja Edifice na razie nie została zapowiedziana, ale z pewnością jest to tylko kwestia czasu.

  • Liczba graczy: 3-7
  • Czas: ok. 30 minut
  • Wiek: 10+

Starożytne cuda inspiracją dla gry

Ziggurat w Ur to zbudowana przez Sumerów wieża świątynna, której pozostałości do dziś możemy podziwiać na terenie obecnego Iraku.

Kartagiński Wielki Port posiadał charakterystyczną część wewnętrzną w kształcie okręgu, zwaną z greckiego cothon, czyli „naczynie do picia”. Ślady po nim możemy zobaczyć na stanowisku archeologicznym w pobliżu Tunisu.

[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”421″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *