Sabika. Hit z Essen hitem w Polsce?

Gra planszowa Sabika

Wydawnictwo Lucrum Games kontynuuje ujawnianie planów wydawniczych na 2023 rok. Fani eurogier nie powinni być zawiedzeni, ponieważ za rogiem czeka już Sabika!

Sabika. Nowe euro na polskim rynku

Sabika to eurogra, którą zaprojektował Germán P. Millán (znamy go m.in z Bitoku). Planszówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów w Essen, nic więc dziwnego że dość szybko możemy spodziewać się polskiej wersji językowej. Trwa właśnie tłumaczenie, produkcja natomiast ma rozpocząć się jeszcze w styczniu.
Podczas rozgrywki gracze wcielają się w szlachciców, którzy biorą udział w budowie wież, ogrodów i pałaców Alhambry. Co więcej, ich zadaniem jest też wytyczanie szlaków handlowych przez Europę i Maghreb. Trasy zapewnią dochody, które z kolei przydadzą się na spłatę daniny nałożonej przez monarchów katolickich.
 
Charakterystyczną cechą Sabiki jest mechanika oparta na trzech rondlach. Każdy z nich koncentruje się na innym aspekcie: budowie Alhambry, wyryciu wierszy w jej salach i eksporcie towarów. Wszystko to rozgrywa się na przestrzeni pięciu er (rund). Zwycięża gracz, który zgromadził najwięcej punktów prestiżu.
  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas: 60-120 min.
  • Wiek: 14+
  • Wydawca:  Lucrum Games

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *