My Lil’ Everdell – klasyk w wersji dla młodszych graczy [ZDJĘCIA]

My Lil' Everdell - kompontenty

To jest naprawdę gorący news! Wydawnictwo Starling Games zapowiedziało My Lil’ Everdell! Gra będzie przeznaczona dla nieco młodszego odbiorcy i do rodzinnego grania.

Czym My Lil’ różni się od Everdell

Klasyczne Everdell to przepięknie wykonana gra typu worker placement. Ilustracje niech was jednak nie zwiodą, to planszówka która stawia przed graczami naprawdę spore wymagania i zmusza do kombinowania. W partii wykorzystujemy tylko część komponentów, a zmienne układy na planszy zapewniają stopniowe odkrywanie rozmaitych strategii.

W grze My Lil’ wszystkie karty są ogólnodostępne – gracze nie mają swojej ręki. W swojej turze wysyłamy pracownika, zbieramy zasoby oraz możemy kupić kartę – jeśli oczywiście chcemy. Każda gra składa się z 4 rund, zaś każda runda z 3 tur. Będziemy też odpalać zielone karty.

My Lil’ trafi od razu do sprzedaży, bez kampanii. Tu rodzi się pytanie do wydawnictwa Rebel: kiedy? Czekamy na polską edycję!

Na zdjęciach możecie zobaczyć jak kapitalnie prezentuje się nowy Everdell. BoardgameShot, jak zwykle klasa! Jeśli chcecie widzieć więcej o tym, jak fotografuje się gry planszowe, zapraszamy do obejrzenia rozmowy Piotrka z Mateuszem właśnie.

[robo-gallery id=602]

Interesują Cię gry dla dzieci? Czytaj więcej: Gra planszowa dla dzieci. Jak kupować, żeby nie zaliczyć wpadki? PORADNIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *