Atiwa – Uwe Rosenberg zabiera nas do Ghany. Recenzja i opis gry

Atiwa -recenzja i opis gry

Atiwa to region w Ghanie i jednocześnie tytuł najnowszej gry planszowej autorstwa Uwe Rosenberga (Agricola, Le Havre). Recenzja i wrażenia z rozgrywki w filmie, który przygotowała Marysia.

Atiwa od Uwe, czyli tajemnice świata nietoperzy

Co robi projektant gier planszowych, kiedy przeczyta coś ciekawego lub odkryje nowe, interesujące zjawisko zachodzące na świecie? Prawdopodobnie często automatycznie zastanawia się, jak można to przełożyć na planszę lub karty. Być może tak też wydarzyło się w przypadku Uwe Rosenberga i gry Atiwa.

To autor, którzy przyzwyczaił raczej do tego, że osadza swoje gry w klimatach nam bliskich. Tym razem jednak zostaliśmy zabrani w podróż do Ghany i obstawiamy, że wydarzyło się to nieprzypadkowo. Niemieccy naukowcy z Instytutu Maxa Plancka prowadzili bowiem badania dotyczące owocożernych nietoperzy właśnie w tym kraju. W efekcie powstały publikacje mówiące o tym, jak wielkie znaczenie mają te ssaki dla zalesiania terenów.

Mamy więc nie tylko grę, ale też historię i edukację w tle. Jak Uwe Rosenberg przełożył temat na planszę? Zobaczcie i posłuchajcie!

Atiwa od wydawnictwa Rebel – opis i wrażenia z rozgrywki

  • Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: 12+
  • Czas rozgrywki: 30 minut na gracza
  • Wydawnictwo: Rebel

Gra Atiwa to euro „średniego kalibru”

#recenzja Marysi

Jeżeli jesteście fanami gier Uwe Rosenberga, szczególnie Caverny czy Uczty dla Odyna, to musicie wiedzieć, że Atiwa jest znacznie lżejszym tytułem. Oczywiście nadal jest to Uwe, więc musi być karmienie, ale nie jest ono szczególnie uciążliwe. To jedna z tych gier, które pozwalają na to, żeby wprowadzać do świata zaawansowanych planszówek mniej wprawnych graczy. Trzeba tylko uważać, żeby nie były to osoby zupełnie początkujące. Te, z uwagi na mnogość możliwości i kombinacji, mogą się zniechęcić już na etapie instrukcji. Powiedziałabym więc, że Atiwa to takie euro średniego kalibru. Moim zdaniem gra najlepiej będzie działać w przypadku trzech graczy. Z uwagi na elementy edukacyjne i świadomościowe, warto zaproponować ją starszym dzieciom.

[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”405″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *