Świat planszówek ma niejedno do zaoferowania również osobom gustującym w czarnym humorze. Do takich należy Deadly Dowagers wydana niedawno przez Sparkworks. Rywalizujemy w niej o rękę księcia – niekoniecznie czystymi metodami…
Deadly Dowagers – Zabójcze wdowy
Mówiąc krótko, Deadly Dowagers, czyli „Zabójcze wdowy”, to gra o małżeństwie, morderstwie i majątku. Gracze wcielają się w wiktoriańskie kobiety z klasy średniej, których główną ambicją jest zostanie księżną. Problem jest tylko jeden. Książę oczekuje pokaźnego posagu, którego żadna z bohaterek nie posiada.
Na co jednak ma się rozum? Wystarczy odpowiednio zainwestować swój niewielki posag i posiadłość, a przede wszystkim swoje wdzięki, żeby poślubić mężczyznę o wyższym statusie społecznym. Bigamia nie wchodzi w grę, więc cóż – w pewnym momencie trzeba pomóc mężowi wyprawić się na tamten świat, aby zawrzeć ponowne małżeństwo, stopniowo w ten sposób awansując na drabinie społecznej.
Należy jednak uważać, ponieważ rosnący cmentarzyk byłych mężów może wzbudzić czyjeś podejrzenia. Niesława to coś, czego wiktoriańskie kobiety boją się, jak ognia.
POLECAMY TEŻ:
Gra Carnegie ukaże się po polsku. Znamy wydawcę!
Deadly Dowagers. Na czym polega gra
Deadly Dowagers to gra karciana rozgrywana w rundach do momentu, aż któryś z graczy spełni określone warunki zwycięstwa. Na początku rundy gracze pozyskują karty, które następnie zagrywają do swojego tableau (bądź w przypadku kart akcji natychmiastowej zagrywają i odrzucają). Zagrywając kartę śmierci częściowo resetuje się swoje tableau oraz otrzymuje dochód.
Rozgrywka kończy się gdy jeden z graczy zgromadzi odpowiedni majątek, nie posiada aktualnego (żyjącego) męża i ma maksymalnie 9 znaczników niesławy. Musi on wydać 120 koron i zagrać kartę ponownego małżeństwa, aby poślubić księcia i wygrać grę.
- Liczba graczy: 2-6
- Czas rozgrywki: 30-90 min.
- Wiek: 14+
Wydawca informuje, że w żaden sposób nie popiera mordowania swoich małżonków. Zapewnia również, że w procesie tworzenia gry nie ucierpiał żaden mąż.
Aktualnie brak informacji na temat ewentualnego wydania gry w polskiej wersji językowej. Ze względu na ilość tekstu na kartach i planszetkach, konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego.