Wydawnictwo Rebel rozpoczęło przedsprzedaż 3 dużych dodatków do gry Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares. Oprócz pudełkowych dodatków, dostępnych jest także 17 nowych kart tworzących tzw. zestaw dodatkowy #2.
Ekspedycja Ares – aż 3 nowe dodatki
Terraformacja Marsa to jedna z bardziej popularnych gier planszowych w Polsce. Warto też dodać, że ChatGPT uznał Terraformację Marsa za jedną z najlepszych gier na świecie. Więcej na ten temat można przeczytać na naszym blogu: Najlepsze gry planszowe na świecie według sztucznej inteligencji. Te tytuły poleca ChatGPT
Nie dziwi więc zupełnie decyzja wydawnictwa Rebel z zeszłego roku o wydaniu Terraformacji Marsa: Ekspedycja Ares. To to nowa, dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego.
Podczas rozgrywki uczestnicy kierują międzyplanetarnymi korporacjami i dążą do tego, aby zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Robią to, inwestując w karty projektów, które bezpośrednio lub pośrednio przyczynią się do terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa.
Gdy tylko oryginalny wydawca tej gry (FryxGames), zapowiedział wydanie dodatków do Ekspedycji Ares, oczywistym było, że ich polskie edycji to tylko kwestia czasu. Dziś właśnie wydawnictwo Rebel odpaliło ich przedsprzedaż. Premiera została zaplanowana na 1 marca.
Co zmieniają dodatki do Ekspedycji Ares?
Do wyboru macie 3 duże dodatki: Infrastruktura, Odkrycia i Kryzys oraz Zestaw dodatkowy #2, zawierający 17 nowych kart.
- Infrastruktura wprowadzą do gry nowy wskaźnik globalny i pozwala na jednoczesną rozgrywkę w 6 osób,
- Odkrycia sprawią, że gracze będą mogli walczyć o cenne nagrody i prestiżowe tytuły, a karty faz zastąpią nowe, wzmocnione odpowiedniki,
- Kryzys to rozszerzenie kooperacyjne, w którym łączymy siły aby uratować społeczeństwo Marsa po katastrofalnym w skutkach uderzeniu asteroidy.
Planszowe Newsy polecają… gry karciane
O zasadach jednej z nich – Radlans – opowiada Agata.