NMBR 9++. Nowe moduły i warianty w zapowiedzianym dodatku do gry NMBR 9

NMBR9++ gra

Po sześciu latach od premiery gry NMBR 9 oryginalny wydawca – Abacusspiele – wydaje do niej dodatek zatytułowany NMBR 9++. Patrząc po zawartości graczy czekają wyzwania na jeszcze wyższym poziomie.

Spośród gier logicznych z układaniem kafelków NMBR 9 wyróżnia się ich formą. Wszystkie mają kształt liczb od 0 do 9. Polską wersję wydało niegdyś G3. Nie ma potwierdzenia czy z ich logo ukaże się także dodatek. Wersja niemiecka i angielska pojawi się w październiku 2023 r.

NMBR 9++. Opis

Rozszerzenie zapowiada się obiecująco ze względu na wprowadzenie przez autora kilku nowych wariantów i modułów.

  1. Płytki początkowe – każdy gracz otrzyma na początku gry jedną płytkę przedstawiającą układ startowy, co wprowadzi asymetryczny start i uniemożliwi budowanie według tego samego schematu
  2. Płytki, które pozwalają wypełniać luki – jedna o wielkości pojedynczego kwadratu i druga o długości dwóch kwadratów
  3. Karty modyfikujące zasady – każdy gracz otrzyma 2 karty jednorazowego użytku, które pozwalają np. przesuwać umieszczone płytki, kłaść płytki do góry nogami czy zarezerwować płytkę na później
  4. Nowe warianty związane m.in z przygotowaniem talii

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Sneferu: Builders of the Pyramids. Nowa gra autora Project L

W pudełku NMBR 9++ znajdzie się także zestaw elementów z gry podstawowej, czyli kafelki z liczbami od 0 do 9 oraz przypisane do nich karty. Dzięki temu będzie można grać w max. 6 osób lub tylko w 2 osoby, w przypadku nie posiadania gry podstawowej.

NMBR 9. Zasady gry

NMBR9 - komponentyW trakcie rozgrywki każdy gracz układa przed sobą takie same kafelki z cyframi. Podczas dokładania kafelków, gracze starają się umieścić je na jak najwyższym poziomie – im wyżej zostanie umieszczony kafelek, tym więcej punktów przyniesie na koniec gry.

Kafelek musi być ułożony cyfrą ku górze i musi się stykać co najmniej jednym kwadratem, z poprzednio ułożonym kaflem.  Najważniejszym elementem rozgrywki jest wchodzenie na wyższy poziom. Można to zrobić po spełnieniu dwóch warunków:

1. Kafelek położony na wyższym poziomie musi być ułożony na co najmniej dwóch kafelkach z niższego poziomu.
2. Pod kafelkiem położonym na wyższym poziomie, nie może znajdować się pusta przestrzeń.

Punkty zdobywamy za każdy kafelek ułożony powyżej poziomu zero. Ilość punktów za dany kafelek jest równa znajdującej się na nim cyfrze pomnożonej przez poziom, na którym się znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *