The Anarchy i Skara Brae. Nowe gry od Garphill Games na Kickstarterze

Kampania skara brae i the anarchy

Ruszyła kampania na Kickstarterze dwóch tytułów z serii „Ancient Anthology” od Garphill Games – The Anarchy oraz Skara Brae. Obie są premierami na 2025 rok.

Wcześniej z tej serii ukazały się: Najeźdźcy ze Scytii, Mur Hadriana, Legacy of Yu oraz Ezra and Nehemiah. Dwie pierwsze wydane zostały po polsku nakładem Portal Games.

The Anarchy i Skara Brae. Kampania

Zbiórka trwa na Kickstarterze i zakończy się 10 października. Do wyboru jest wersja angielska, włoska i francuska. Polska nie została na ten moment zapowiedziana. Zapewne na informację czy takowa się pojawi przyjdzie nam poczekać do Portalconu 2025.

Cena każdej z gier wynosi 46 dolarów, a termin dostawy zaplanowany został na czerwiec 2025 roku.

Jako add-ony można dorzucić suchościeralne planszetki oraz kilka innych gier Garphill Games, m.in Ezra and Nehemiah.

Kampanię można wesprzeć tutaj

Niezdecydowani gracze mogą w oba tytuły zagrać online na Tabletop Simulator i wcześniej zapoznać się z instrukcjami (w języku angielskim).

The Anarchy

the anarchy rozgrywkaGra jest kontynuacją (sequelem) Muru Hadriana. Akcja gry toczy się tym razem w XII-wiecznej Anglii po śmierci Henryka I. Za projekt ponownie odpowiada Bobby Hill.

W Anarchy znajdziemy sporo mechanik i powiązań, które znamy ze wspomnianego tytułu. Zamiast muru – bronimy zamek, który w każdej rundzie będzie atakowany. W trakcie gry musimy wzmacniać swój zamek wznosząc mury, wieże oraz bramy. Gra zawiera 20-rozdziałową kampanię solo, która rozwija się w trakcie o nowe unikalne karty o zasady.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Relics of the Forge. Nowe rozszerzenie do One Deck Dungeon już można wesprzeć

Skara Brae

skara brae rozgrywkaJest to euro średniej ciężkości zaprojektowane przez Shema Phillipsa. Akcja gry toczy się w neolitycznej północnej Szkocji.

W grze głównym celem jest gromadzenie surowców niezbędnych do zapewnienia schronienia dla rosnącej populacji osadników. Gracze kolejno dobierają karty, a następnie wykorzystują swoich pracowników do różnych zadań, takich jak wyposażanie, gotowanie, rzemiosło, sprzątanie czy handel. Po zakończeniu każdej rundy gracze muszą zatroszczyć się o potrzeby swoich osadników. Po czterech rundach gracz z największą ilością punktów wygrywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *