Za kilka chwil (o 10.00) rozpocznie się Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia a wraz z jego początkiem swoją premierę mieć będzie gra Świat w budowie od Awaken Realms. Wydawca ten przyzwyczaił nas do dużych i skomplikowanych gier, tym razem jednak przygotował coś dla młodszych graczy. Autorami gry są Jan Truchanowicz oraz Patryk Chaberski.
Świat w budowie. Opis
W grze zajmiemy się odbudowaniem zniszczonego świata. Z matrycy 3 x 3 kafelki będziemy dobierać po jednym kafelku. Aby dobrać go, musimy przesunąć jedną z czterech strzałek wskazujących wiersz lub kolumnę, a następnie zgodnie z jej kierunkiem przesunąć cały wiersz/kolumnę o jedną pozycję. Dobieramy kafelek wypchnięty poza matrycę i posłuży nam on do budowy naszego kontynentu o rozmiarze 3 x 3 kafle, a powstałe wolne miejsce uzupełniamy dociągając nowy element ze stosu zakrytych kafelków. Gdy już stworzymy układ 3 x 3 kafle gra się kończy i przechodzimy do podliczenia punktów. Sprawdzamy rozmiar największego pola w danym kolorze i mnożymy go przez ilość posągów na naszych kafelkach o takim samym kolorze jak posąg. Po podliczeniu w ten sposób wszystkich punktów zwycięzcą zostaje gracz, który w sumie zebrał najwięcej punktów.
POLECAMY: Gratislavia we Wrocławiu po raz 26!
Informacje podstawowe:
- Liczba graczy: 2-5
- Czas gry: 10-20 min
- Wiek: 6+
- Profil gry na BGG
Premiera, cena
Wydawnictwo Awaken Realms postanowiło na premierę podczas wydarzenia związanego z grami planszowymi. Jest to Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia, podczas którego będzie można zagrać w Świat w budowie oraz nabyć własny egzemplarz. Sugerowana cena detaliczna wynosi 69 złotych. Gra niebawem trafi również do sklepów.
Grałam dzisiaj. Fajowa, bardzo szybka. Idealna dla wprowadzenia nowych graczy i młodszego pokolenia.
Widziałam dzisiaj to pudełko na Gratislavii i pomyślałam, że to jakiś dodatek do gry Palec Boży 🙆 Ominęłam szerokim łukiem, bo ja w pstrykanki nie umiem. A z dziećmi byłam i trzeba byłojednak się przyjrzeć i spróbować zagrać 🥺
Graliśmy w to i nawet przyjemna rozgrywka była. Duży plus za interpokoleniowość – można z dzieciakami pogrywać. Drugi plus za ilość graczy – do 5.