The Smurfs: Hidden Village. Powstaje planszówka o Smerfach

The Smurfs: Hidden Village - okładka gry

Czwórka znanych francuskich projektantów pracuje nad The Smurfs: Hidden Village. Gra o niebieskich stworzeniach, które są uwielbiane od kilku pokoleń, będzie miała premierę w 2024 r.

Wydawcą jest Maestro Media, które podpisało umowę z firmą IMPS & Lafig, czyli światowymi licencjodawcami Smerfów. Wydanie gry zbiegnie się z 65. rocznicą powstania samodzielnego komiksu o tych skrzatach, które powstały w głowie Peyo.

The Smurfs: Hidden Village. Opis

Za projekt gry odpowiadają Antoine Bauza, Corentin Lebrat, Ludovic Maublanc, Théo Rivière, Z komunikatu prasowego możemy dowiedzieć się, że twórcy wraz z wydawcą planują przeprowadzić kampanię crowdfundingową, angażując w nią społeczność graczy i fanów Smerfów. Na razie żaden termin nie został podany.

The Smurfs: Hidden Village to kooperacja dla 1-5 osób. Gracze wcielają się w Smerfy, których zadaniem jest odbudowanie ich grzybowej wioski zgodnie z planem złego czarodzieja Gargamela. Musimy współpracować zbierając zasoby, tworząc wynalazki i szukając zaginionych kompanów. Każdy Smerf ma unikalny zestaw umiejętności, które przydadzą się, aby przechytrzyć Gargamela i jego kota Klakiera.

Smerfy bawią od ponad 60 lat

The Smurfs And The Magic Flute
„The Smurfs And The Magic Flute” z 1958 r. Komiks, w którym po raz pierwszy pojawiły się Smerfy

„Hej, dzieci, jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las,…” – pamiętacie tę radosną melodię z czołówki Smerfów? Wielu graczy wychowało się na tej kultowej produkcji. Początki Smerfów sięgają 1958 roku, gdy po raz pierwszy pojawiły się jako drugoplanowe postaci w komiksowej serii Johan & Pirlouit. Tworzył ją belgijski rysownik Pierre’a Culliforda, zwany Peyo.

Nowi bohaterowie tak bardzo spodobali się czytelnikom, że już rok później, w 1959 roku, Smerfy otrzymały własną serię. Kolejnym krokiem był serial telewizyjny, który powstawał w latach 1981–1989 w znanej amerykańskiej wytwórni filmów rysunkowych Hanna-Barbera.

W Polsce serial transmitowany był od 1987 roku w ramach wieczorynki na antenie 1. Programu TVP. W kolejnych latach Smerfy weszły mocno do popkultury, m.in powstały trzy filmy, składanka z piosenkami „Smerfne hity” i gry na telefony komórkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *